آجر نسوز و آجر نما

آجر نسوز نما

آجر نسوز

یکی دیگر از مهمترین موراد استفاده آجر نسوز در دیواره های کوره ها میباشد چون کوره ها در معرض آتش قرار دارند و مصالح به کار رفته در آنان باید مقاوم باشد تا آسیب نبیند.خاصیت دیگر آجر نسوز ضد شوره و یا سفیدک میباشد چون برخی از آجر های نامرغوب پس از گذشت مدتی در اثر تماس با آب و رطوبت دچار شوره زدگی میشوند که جلوه بدی را به نمای بنا و ساختمان میدهد و چاره ای جز تعویض آجر ها نیست و این کار هم بسیار سخت و هزینه بر است پس منطقی تر آن است که اگر قصد بکارگیری و خرید آجر نسوز را دارید حتما به کارخانه ها و نمایندگان فروش مجاز و معتبر مراجعه کنید تا در قبال خرید شما یک ضمانت نامه کتبی ارائه شود تا در صورت بروز هرگونه مشکل و اتفاق برای آجر نسوز بتوانید پیگیری ها لازم را در جهت استفاده از گارانتی انجام دهید.

 

 آجر نسوز نما : گروه صنعتی امیران نما

مجموعه امیران نما هم یکی از بزرگترین نمایندگان و تولید کنندگان آجر نسوز در غرب استان تهران میباشد که سالها تجربه را در کارنامه کاری خود داراست برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع آجر ها و آجر نسوز میتوانید با مشاوران و بازاریابان امیران نما تماس حاصل فرمائید تا درباره نحوه تولید و مواد مصرفی به کار رفته در آجر نسوز اطلاعات لازم را کسب کنید و با چشم و گوشی باز تر اقدام به خرید آجر نسوز کنید. امیران نما برترین کارخانه تولید آجر نسوز و متریال آن در استان تهران میباشد و تخفیفات ویژه ای را برای مشتریان خود نیز در نظر گرفته است.

 ابعاد و فرم آجر نسوز نما

اجر نسوز در ابعاد  5/5*26
اجر نسوز در ابعاد  7*32
اجر نسوز سایز پنل 10*10
اجر نسوز سایز 20*20
اجر نسوز سایز 10*40
اجر نسوزدر سایز 6.5*26

طرح و رنگ های پر فروش آجر نسوز نما

آجر نسوز طرح زرد

آجر نسوز نما امیران طرح زرد

 طرح کلاسیک زرد رنگ آجر نسوز را میتوان بسیار مشابه آجر های نمای معمولی دانست با این تفاوت که این آجر ها در طول زمانهای متمادی تغییر رنگ و ... نمیدهند

 فروش ویژه آجر نسوز طرح رنگارنگ

آجر نسوز نما طرح رنگارنگ

 یکی از محبوترین طرح های آجر نسوز استفاده از کالیته رنگ بندی رنگارنگ میباشد . 

آجرنسوز امیــــران سری قرمز

آجرنسوز طرح قرمز

فروش و نمایندگی آجر نسوز

آجر نسوز نما-  طرح قهوه ای رندوم

این مدل از طرح های آجر نسوز امیران جزء طرح های اختصاصی بوده و با ضخامت بسیار کم و مقاوت بالا در برابر ضربه و عوامل محیطی یکی از مدل های پرفروش آجر نسوز امیران است

فروش انواع آجر نسوز

آجر نسوز نما طرح قرمز سری 02

اجر نسوز

آجر نسوز نما-طرح کرم رندوم

آجر نسوز گل برجسته

آجر نسوز طرح طوسی برجسته

آجر نسوز امیران

آجر نسوز نما  طرح مشکی

آجر نسوز نما

آجر نما سری خاکستری رندم

آجر نسوز

اگر بگوییم آجر نسوز یک محصول استراتژیک میباشد حرف گزافی نزده ایم چرا که فارغ از کاربردهایی که این محصول اخیر در نما و کف ساختمانها پیدا کرده است میتوان آجر نسوز را از مهمترین متریال ها برای خیلی از صنایع ماننده ریخته گری و آهنگری و .. نامید و بدون وجود آجر های نسوز کوره عملا کار انتخاب محصولی مناسب برای دیواره کوره های مذاب و حرارت بالا بسیار سخت و سخت تر میشد . از طرفی این محصول بخاطر مقاومت بسیار بالا در مقابل شوره و تغییر رنگ بخوبی توانسته است در ساختمان سازی هم جایگاه شایسته خود را کسب نماید .

آجر نسوز چیست؟

در پاسخ به سئوال آجر نسوز چیست اگر بخواهیم یک معنی لغوی ارائه دهیم میتوان گفت آجر نسوز نوعی ماده ساختمانی بر پایه کانی ها و مواد معدنی نسوز میباشد که برای مصارف مختلف در قالب های متنوعی توسط تولید کننده ها قالب گیری شده و بفروش میرسند . ولی در مقام ارائه یک معنی کاملتر میتوان آجر نسوز را یک آچار فرانسه در صنعت و ساختمان نامید که با طیف گسترده ای از موارد کاربرد میتواند گزینه ای بسیار ایده آل برای نما و کف ساختمان ها با طول عمر بسیار زیاد باشد.

 

مواد تشکیل دهنده آجر نسوز

اجر نسوز از ترکیب کانی ها و مواد معدنی نسوز ایجاد میشود که البته بسته به محل مصرف و کاربری که قرار است آجر داشته باشد درصد ترکیب این مواد متفاوت بوده و میتوان برای آجر نسوز نما از ترکیبی با مواد نسوز کمتر استفاده کرد ولی اگر قرار باشد آجر نسوز در دمای بالایی مانند 15000 درجه سانتیگراد استفاده شود قطعا ترکیب مواد آن با نوعی که برای نما یا کف در ساختمانها استفاده میشود تفاوت های زیادی خواهد داشت.

اطلاعات فنی

اگر شما به هر دلیل به اطلاعات فنی مربوط به تولید آجر نسوز , آجر نما یا آجر سنتی و .. علاقه مند هستید سعی خواهیم کرد در هفته های آتی در همین سایت اقدام به انتشار اطلاعات و احتمالا ویدئو و تصاویر مربوطز به فرایند های پیش تولید و تولید این محصول کنیم.

نصب آجر نسوز

بعضی از مشتریان ما گاها دیده شده بدون تبحر و تجربه کافی احساس میکنند میشود براحتی این آجر ها را در نما یا کف ساختمان نصب کرد . عزیزان من هر چقدر که این محصول زیبا و با دوام و کارکرد عالی است اگر در هنگام نصب شرایط مناسب زیر سازی آن رعیت نشود میتوان براحتی باعث شکستن آجر در هنگام نصب یا استفاده شود .. و در نهایت طول عمر استفاده و زیبایی آن را از بین ببرد .

توصیه اکید ما به شما استفاده از نصاب ماهر جهت نصب آجر نسوز میباشد و به نصابان عزیز هم توصیه میکنیم زیر سازی را جدی بگیرند.

مزایای استفاده از آجر نسوز

مزیت های بیشماری را میتوان برای این محصول به ظاهر ساده ولی استراتژیک و بسیار مهم در صنعت و ساختمان بر شمرد ... توجه داشته باشید که منظور صنعت ساختمان نمیباشد و صنعت و ساختمان ذکر میشود که نشان دهنده اهمیت استفاده آن در صنایع و ساختمان سازی میباشد . اگر بخواهیم تعدادی از مزایای یک آجر نسوز نما را بیان کنیم میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 این محصول تنوع رنگ زیادی دارد
 آجر نسوز مقاومت بالایی در مقابل ضربه و سایش دارد
 و کاملا سازگار با محیط زیست است
 آجر نسوز ضریب عایق در برابر سرما و گرما خیلی بالا داشته
 و تنوع سایز بالایی دارد

آجر نسوز امیرانانواع آجر نسوز

در دو حالت مختلف میتوان اجر های نسوز را دسته بندی کرد .. به لحاظ موارد استفاده و به لحاظ مواد معدنی بکار رفته در تولید آن .. در ادامه سعی داریم انواع آجر نسوز را با مواد معدنی نسوز بکار رفته در آنها تشریح کنیم.

آجر نسوز پایه آلومینیومی

آلومین (Al2O3 ) ماده پایه و اصلی بکار رفته در نوع آجر نسوز پایه آلومینیومی میباشد .  این محصول با ترکیب  کائولن ، بوکسیت و کروندوم با نسبت های مختلف که بیش ار 70% آلومین دارد ، تولید میشودد . حدود 1200 تا 1800 درجه سانتی‌گراد لازم است تا این آجر ها پخته شوند. ضریب تحمل دمای بسیار بالایی دارند و از این آجر برای پوشش جداره درونی کوره‌ ذوب فولاد استفاده می‌شود . البته به علت مقاومت بسیار عالی در برابر مواد قلیایی  از این نوع آجر نسوز بعنوان پوشش جداره درونی کوره‌های سیمان و شیشه هم استفاده های زیادی میشود.

آجر نسوز نما نوع سیلیسی

استفاده از سیلیس  برای ایجاد مواد پایه نسوز قدمتی هزاران ساله دارد . آجر نسوز امیران پایه سیلیسی پرکاربرد ترین و پرفروش ترین انواع آجر های نما میباشد .  بخش عمده این آجر از خاک‌های سیلیسی  یا کوارتزیت تشکیل می‌شود. کوارتزیت ها شامل 95 درصد SiO2 و به کمی Al2O3 ، Fe2O3 ، Ti2O ، K2O و Na2O هستند. از این آنوع در سالهای قبل برای جداره درونی کوره‌هایذوب آهن استفاده می‌شد . ولی یه نقص عمده داشتند که باعث شد کم کم از کوره های ذوب فولاد و آهن خارج شوند.   رسانایی گرمایی زیاد و نفوذناپذیری در مقابل گازها مشکل اصلی آنها بود و امروزه اغلب برای  جداره درونی کوره‌ تولید خمیر شیشه در کارخانه های شیشه سازی ،کوره های کک سازی گازسوز و کوره‌های تولید سرامیک استفاده می‌شود .

گروه آجرهای نسوز ویژه

آجر های نسوز ویژه امیران که به لحاظ ترکیب و فرمولاسیون در ایران مشابه ندارند را میتوانیم بصورت تقسیم بندی زیر ارائه کنیم . فرمولاسیون آجر های نسوز امیران تحت لیسانس یک شرکت بلژیکی ارائه میشوند. این آجرها نوع خاصی از آجرهای نسوز هستند که در صنعت کاربردهای ویژه‌ای دارند. این آجرها از ترکیبات فلزات واسطه تهیه می‌شوند . متداولترین آجرهای این گروه عبارتند از :

 مدل آجر نسوز نما پایه اکسید کروم

استفاده از اکسید کرم در تولید سنگ های آنتیک برخلاف ذات کرم مبنی بر شفافیا کماربرد های دیگری هم دارد . این آجرها دارای 5 تا 10 درصد اکسید کروم I  و  II و 90 تا 95 اکسید آلومینیوم (Al2O3 ) هستند و در مقابل مواد قلیایی مقاومند . از این نوع آجر برای ساختن بخش درونی کوره بلند ذوب آهن استفاده می‌شود .

آجر نسوز نما با پایه اکسید زیرکونیوم

اکسید زیرکونیم ماده ای است که کاربرد آن در تولید آجر نسوز باعث ماندگاری رنگ  بسیار بالا در طول زمانهای بالای چند قرن میشود . این آجر از سولفات زیرکونیوم طبیعی با افزودن مقدار کمی آلومین به کوارتز تهیه می‌شود . بیشترین کاربرد آن در ساختن کوره ذوب آلومینیوم ، کوره مخزن شیشه مذاب و کوره‌های دارای با درجات حرارت بالا می‌باشد .از ذوب سولفات زیرکونیوم با آهک ، ناخالصی آن به همراه سیلیکات کلسیم جدا می‌شود و  Zr2O (اکسید زیرکونیوم) خالص بدست می آید . Zr2O مقاومت گرمایی زیادی دارد ، به همین دلیل از آن در ساختن بوته ‌های  ذوب فلز در صنایع ذوب فولاد و در راکتورهای اتمی به عنوان بازتاب دهنده نوترون استفاده می‌شود .

آجر نسوز نما کروم

سری آجرهای نسوز امیران بر پایه اکسید کرم جزء محصولات خیلی خاص و براق آجر نسوز میباشند که هیچ شرکتی در ایران آنها را تولید نمیکند . این نوع آجر حاوی 95 درصد Cr2O3 می‌باشد . برای تهیه آن از Cr2O3 سنتزی استفاده می‌شود . از این نوع آجر در تولید کوره ذوب خمیر شیشه در صنعت شیشه‌سازی استفاده می شود .

آجرهای نسوز ضد شوره  قلیایی

مهمترین آیتمی که یک آجر نسوز باید داشته باشد تا بتوان از آن در مناطقی با رطوبت بسیار بالا بهره برد بدون شوره زدن و جلبک بستن بودن آجر نسوز است . مشتری عام کاری ندارد ترکیب مواد پایه این آجر نسوز چیست . و فقط میخواهد آجری را خریداری و در نماو کف ساختمان خود نصب کند که ظاهر آن در طول زمان تغییر نکند , شوره نزند و .... این آجرها شامل SiO2 و اکسید منیزیم (MgO )  می‌باشند . برای تهیه اکسید منیزیم ، کربنات منیزیم طبیعی (ماگنزیت) یا دولومیت را در دمای بین 550 تا 1800درجه سانتی‌گراد حرارت می‌دهند .از این آجرها برای پوشش جداره درونی کوره‌های باز تولید فولاد ، کوره‌های دوار در کارخانه‌های تولید سیمان و در قسمتهای بالای کوره های ذوب شیشه و صنایع فلزات غیرآهنی ، استفاده می‌شود. 

فروش آجر نسوز , قیمت آجر نسوز

مشتری گرامی برای دریافت لیست قیمت محصولات آجر نسوز نسوز امیران به صفحه لیست قیمت مراجعه نمایید . و برای دریافت نمایندگی و اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اعطای نمایندگی سنگ های آنتیک و آجر نسوز امیران به صفحه امور نمایندگان مراجعه نمایید . در خصوص قیمت محصولات و آجر های نسوز امیران ذکر این نکته لازم است که قیمت محصولات ما با توجه به اینکه نمایندگی و تحت لیسانس یک شرکت معتبر اروپایی هستیم در مقایسه با محصولات مشابه پایین تر است و این فقط بخاطر سیستم مدیریت هزینه های تمام شده امیران میباشد . که با حذدف آیتم های اضافی و بالابرنده هزینه تمام شده موفق شیدم تا قیمت محصولات خود را پایین آوریم

آجر نما

شاید برای شما هم جالب باشد وقتی که اسم آجر نما نسوز به گوشتان میخورد با خودتان مرور میکنید که وقتی یک شی جامدی که از گل و خشت ساخته شده است و متریال آن را خاک تشکیل میدهد چگونه میتواند طعمه حریق شود و آتش بگیرد و بسوزد مگر آجر همانند کاغذ و چوب است ؟ در حقیقت وقتی که ما لقب و صفت نسوز را به یک آجر نما نسبت میدهیم منظورمان این نیست که آجرهای معمولی خاصیت اشتعال پذیری دارند در واقع مقصود ما این است که آجر نسوز در برابر حرارت بالا و آتش از خود واکنشی نشان نمیدهد و در این مورد کاملا خنثی است برای مثال آجرهای معمولی را اگر در معرض حرارت مستقیم و بسیار بالا قرار دهیم ممکن است

رفته رفته مقاومت خود را از دست بدهند و به اصطلاح خورد شوند به عبارت دیگر آجر از هم میپاشد و پودر میشود پس الان فهمیدیم که خاصیت نسوز بوذن بدین معنی نیست که آجر آتش نگیرد یعنی اینکه آجر نسوز در برابر آتش از هم نپاشد.

آجر نما نسوز

آجر نما نسوز استفاده های بسیار زیادی دارد یکی از این موارد استفاده در نماها میباشد و در بناهای تاریخی هم شما شاهد آجر نسوز نیز میباشید اما نکته قابل توجه اینجاست که قدمت آجر نسوز به صدها سال پیش باز میگردد و از زمان های قدیم مانند زمان تاسیس و ساخت تخت جمشید هم شما میتوانستید شاهد وجود و استفاده از آجر نما نسوز باشید.اما در آن سالها مانند زمان حال هیچ تکنولوژی خاصی و یا فرضیه ای برای ساخت آجر نسوز نما وجود نداشت و به صورت آزمون و خطا و خیلی بی برنامه آجر نسوز را میساختند وبا ترکیب چند نوع خاک با هم سعی میکردند که آجر نسوز را تولید کنند و آنرا در بناهای مرود نظر خود مورد استفاده قرار بدهند.

قیمت آجر نسوز و آجر نما

ولی الان دیگر مانند گذشته نیست و رفته رفته با افزایش تجربه و وجود مهندسان و آزمایشگاه ها روش تولید آجر نسوز به کلی متحول شد و تمامی مراحل تولید و قیمت آجر نما و قیمت  آجر نسوز تحت نظارت آزمایشگاه ها قرار گرفت تا اگر نقص و یا ایرادی در مواد اولیه آجر نسوز وجود داشته باشد برطرف گردد تا در گذر زمان و استفاده از آن آجر نسوز دچار مشکل نگردد.حتی زمانی که قصد برداشت خاک برای تولید را هم دارند یک سری مهدس ناظر و آزمایشگر به منطقه فرستاده میشوند تا با دقت هر چه تمام تر آزمایشات مربوط به خاک آجر نسوز انجام شود سوالی که در این میان وجود دارد این است که چگونه قیمت یک آجر میتواند نسوز باشد و متفاوت تر از بقیه آجرها بدرخشد در حقیقت قیمت آجر نما و قیمت آجر نسوز از یک نوع خاک نسوز ساخته میشود که این خاک مقاومت و استحکام بسیار بالایی را در برابر حرارت بالا و مستقیم آتش دارد و همین خاک است که موجب تمایز آجر نسوز نسبت به سایر مصالح شده است.