آجر نمای ساختمان

آجر نما

همانطور که میدانید برای ساخت و ساز از آجر استفاده میشود و بعنوان یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین مصالح مصرفی در صنعت ساختمان سازی میباشد.آجر ها در انواع مختلفی در بازار عرضه میگردد که هرکدام برای مصارف مختلفی به کار میروند برای مثال از آجرهای سه سانت جهت اجرا نما استفاده میکنند که به اصطلاح آجر نما نیز میگویند.

آجر نما
آجر های نما از خاک نسوز و خاک چینی تولید میشوند که با درجه حرارت بسیار بالا در کوره های پخته میشوند بدلیل زیبایی و رنگ های متنوع و زیبا در نمای ساختمان ها نیز کاربرد دارد. آجر نما ها بدلیل استحکام بالایی که دارند نیز دارای خواهان بسیار زیادی در زمینه صنعت ساختمان و نما دارند.اما قیمت آجر نما بدلیل استفاده ازخاک نسوز و سایر موارد در زمان کوره پزی آجرنما بالاتر است.امروزه ساختمان هایی که در سطح شهر مشاهده میکنید دارای نمایی بسیار زیبا میباشند که جلوه ای بسیار زیبا به ساختمان میدهند. مصالح بسیار زیادی مانند سنگ مرمر و تراورتن در نماسازی وجود دارند اما از گذشته و سالهای دور آجر نما جایگاه ویژه ای نیز داشته است.آجر نما بیشتر ر طراحی و پیاده سازی نمای ساختمان های قدیمی به کار میرفته است اما باز هم در حال حاظر با توجه به تولید سنگ های مرغوب و متنوع در زمینه نماسازی جایگاه حود را حفظ کرده است زیرا از گذشته های دور آجر ها هم در ساخت و هم در نما کاربرد دارد.

آجر نما نسوز

همچنین آجرنما ها دارای خاصیت نسوز هستند که این ویژگی به متریال و مواد اولیه آن نیز بر میگردد که از خاک نسوز تشکیل میشود و در کوره برای مستحکم یازی آن نیز پخته میشود.
آجر نما ها را میتوان بنابه سلیقه خود در بازار در طرح ها و رنگ های متنوع و زیبا یافت همچنین این آجرها در سایز های مختلفی نیز در بازار عرضه میگردند. از نمونه بارز آجر نما میتوان به آجر های سه سانت اشاره کرد که کاربرد بسیار بالایی در نماسازی دارند و اغلب ساختمان های نسبتا قدیمی این آجر ها را در نمای خود دارند.همانطور که گفته شد آجر نما در رنگ های مختلفی وجود دارد مانند مشکی و آبی و به خصوص رنگ نارنجی و قهوه ای که طرفدار زیادی نیز دارند.

ویژگیهای بارز آجر نما امیران


از جمله ویژگی های آجر نما میتوان به خاصیت ضد شورگی آن نیز اشاره کرد این بدین منظور است که پس از مدتی و با توجه به عوامل و شرایط محیطی مانند دمای هوا و اصابت آب و نفوذ زطوبت به آن دچار ضوره زدگی و سفید شدن نمیشود.مجموعه امیران نما نیز تا به امروز سعی در این داشته است تا بهترین و مرغوب ترین نوع آجر نما را به مشتریان خود عرضه کند.همچنین تیم مجرب امیران نما با بکارگیری مرغوب ترین متریال و مواد اولیه و خاک آجر اقدام به تولید آجر نما کرده است.

 

هزینه سئو سایت

متخصص سئو

جهیزیه عروس

نرم افزار جامع حسابداری

انواع نورپردازی تالار

نورپردازی نمای ساختمان

ترجمه فوری

ترجمه تخصصی

ترجمه متون تخصصی عمران