مقالات گروه امیران نما

کانون معلمان فارس

18 Mar 2018

کانون معلمان فارس

کانون معلمان فارس یک گروه تخصصی ارائه دهنده فایل های پژوهشی و آموزشی ویژه معلمان میباشد که با اهداف بزرگی چون کمک به ارتقا سطح آموزش و بهبود کیفیت و کارایی نظام آموزشی کشور و البته کمک به دانش آموزان و معلمان عزیز در جهت صرفه جویی در زمان با مشاهده نمونه های انجام شده در سراسر کشور فعالیت میکنیم .

امیدواریم فعالیت های کانون معلمان فارسبرای همکاران عزیز فرهنگی از سراسر کشور مورد قبول بوده و موجبات رضایت مندی شما را فراهم آورد.

فعالیت های کانون

مهمترین گروه فایل هایی که کانون معلمان فارس و بانک فایل معلمان ارائه میدهند عبارتند از :

اقدام پژوهی معلمان

گزارش تخصصی سرپرست , مربی و معاونان مدارس

گزارش تخصصی معلمان , دبیران, مدیران

درس پژوهی

جشنواره جابر بن حیان

طرح کرامت

برنامه سالانه و تقویم اجرایی مدارس

پاسخ به پرسش مهر

نمونه سوالات ضمن خدمت

نمونه سوال ابتدایی

نمونه سوال راهنمایی

گام به گام دروس

طراحی اموزشی و الگوی برتر تدریس

طرح جابربن حیان

تجارب برتر تربیتی

گزارش تخصصی

تحلیل محتوای کتب درسی

تجارب سنجش و ارزشیابی

طرح جابر

پژوهش روایی

شهید پژوهی

زندگی پژوهی

معماری نوین تدریس

طرح درس

طرح تدبیر

طرح تعالی

طرح کرامت ابتدایی

آجر 10 سوراخه

4 May 2017

آجر 10سوراخه:

همانطور که از نام آجر ده سوراخه پیداست میتوان به این موضوع پی برد که این نوع از آجر دارای ده سوارخ میباشد. که هر کدام از سوراخ ها دارای قطری حدود 5 سانتی متر میباشد.که به اصطلاح آجر ده سوراخه نما نیز میگویند.که بیشتر در ساخت دیوار های سوله های صنعتی و سایر ساختمان ها استفاده میشود. دلیل وجود این سوراخ ها این میباشد تا مصالحی مانند میلگرد در داخل این سوراخ ها قرار بگیرد تا مقاومت و استحکام آن در برابر زلزله و لرزه و سایر عوامل محیطی بیشتر شود.شما میتوانید آجر ده سوراخه را در ابعاد و رنگ های مختلف تهیه و خریداری کنید.یکی دیگر از مزایای وجود سوراخ در این نوع از آجر این است تا درهنگام دیوار چینی ملات ماسه و سیمان در داخل این سوراخ ها نفوذ کرده و استحکام و ایستادگی آنرا چندین برابر سازد.
درواقع آجر ده سوراخه یکی از پرکاربرد ترین مصالح و آجرها میباشد که در صنعت ساختمان سازی میباشد که در ساخت و دیوار کشی سوله های کارخانه جات و سالن ها و سایر دیوار کشی های مناطق مورد استفاده قرار میگیرد.به جرئت میتوان گفت یکی از قدیمی ترین مصالح کاربردی در ساخت و ساز اجر میباشد که بعنوان یکی از ملزومات در این صنف به حساب می آید.
آجر ده سوراخه نیز دارای ضخامت بالایی میباشد که دلیل آن افزایش مقاومت آن میباشد.همچنین مقاومت بالای این نوع آجر باعث شده تا در حین حمل و نقل شکسته نشود.
مواد اولیه آجر ده سوراخ را عمدتا خاک رسی تشکیل میدهد در واقع انواع مختلفی ازخاک رس وجود دارد , ولی بیشتر ازخاک رس آبرفتی برای تولید آجر استفاده میشود.
متریال آجر عبارتند از خاک رسی آبرفتی ماسه آهک و سایر ترکیبات سولفاتی که این ترکیبات اگر به مقدار زیاد باشد میتواند تولید یون های اسیدی کند که به آجر و ملات آم میتواند اسیب رسانی کند اما بکار گیری آن به مقدار کم بی ضرر میباشد و آسیبی به آجر نخواهد رساند.همچنین پس از ترکیب این مواد اقدام به تهیه گل و خشت جهت ساخت آجر ده سوراخه میکنند. پس از این مرحله اقدام به خشک کردن آن میکنند و سپس آنرا در کوره جهت پختن و حرارت دادن در دمای بسیار بالا قرار میدهند که این امر مقاومت آجر ده سوراخه را بالا میبرد.در واقع مرحله گداختن یکی از مهمترین مراحل ساخت آجر میباشد.که با توجه به نوع اجر و همچنین میزان مقاومت درخواستی آن در مدت زمان های مختلفی در کوره قرار میگیرد همچنین یکی از مهمترین نکات کوره پزی این است که پس از اتمام زمان حرارت دادن به آجر در کوره نباید به یکباره آنهارا از کوره خارج کرد زیرا این امر موجب ترک خوردن آجر میشود.